Türk Budunu için yapılan her uğraş beni sevindiriyor.

02.01.2001 (1. yazı)

Bu siteyi sanırım geç farkettim. Gördüğüm kadarıyla en son Mayıs-2000’de bir giriş olmuş. Umarım devam ediyorsunuzdur. Daha önce farketmediğim için çok üzgünüm. Yine de çok mutluyum. Açıkçası böyle bir site arıyordum.
Türk Budunu için yapılan her uğraş beni sevindiriyor. Sizden bir cevap alabilirsem sevinirim.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN

Mazhar ŞİRİNGÖZ

* * *

05.02.2001 (2.yazı)

Size daha önce de mesaj göndermiştim. Fakat yanıt alamadım. Sayfanızdaki konukların gönderdikleri kısmına bir mesajım olmuştu ama görüyorum ki, Mayıs-2000’de kalmış. Daha sonra hiç güncelleştirme olmadı mı? Eğer devam ediyorsa sizden yanıt almak istiyorum.

Mazhar ŞİRİNGÖZ

* * *

06.02.2001

Azîzim Mazhar ŞİRİNGÖZ Beğ,

Gerek 02.01.2001, gerekse 05.02.2001 târîhli yazılarınız bize ulaştı. Otağımızın kırık-dökük döşenmişliği sizi mutlu etti ise biz de mutlu oluruz.

Yakınmanızda tamâmen haklısınız. Konuklarımızın gönderdikleri yazılara maalesef 2000 yılının Mayıs ayından sonra karşılık veremedik. Bunu kendimiz de bağışlanmaz bir kabahat olarak kabûl ediyoruz. Biriken yazıların karşılıklarını, en kısa bir gelecekte, belki bir haftalık bir zamân ayırarak ve ay be ay düzenleyerek vermek istiyoruz. Bu beceriksizliğimizin dışında Otağ’ımızın diğer bölümlerini sıkça değiştirmeye de özen göstermekteyiz.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum âşikârdır. Türk Irkı’nın Demir-kazık yıldızı gibi gördüğü, görmek istediği ülkemizde bütün millî değerlerimiz bir Macar salamı gibi her gün incecik dilimler hâlinde kesilerek yok edilmektedir. Kesilen her dilim, umutlarımızı kıramasa da yapmak istediklerimizi, yapacaklarımızı mânevî olarak engellemekte, sayrı nekâhet dönemini bir türlü atlatamamaktadır. Er kişilerin, erkeklerin önderliğinde yeniden “Tanrı’nın Ordusu” olmaya aday Türk Irkı, ürkeklerin eline düşmüştür.

Atsız Ata’nın dediği gibi,

Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;

Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağı’na.

Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin

Değişilir topu da bir sokak kaltağına.

Alkışımız oldur kim, Tanrı bu millete yoldaşını, ülküsünü bırakıp dönmeyecek er kişiler göndersin ve

TANRI KENDİ ORDUSUNU KORUSUN.

Tonyukuk