Konuk defteri açmanızın yararlı olacağı kanaatindeyim

27.01.2001

WEB sayfanızı *** web sayfamda BİLGİ NET – GENEL KÜLTÜR bağlantısıyla veriyorum.

Sayfanızın daha sık ziyaret edilmesi ve bazı insanların birbirlerini tanımaları için, ( KIRIM TÜRKLERİ WEB sayfasında güzel bir örnek var) KONUK DEFTERİ açmanızın yararlı olacağı kanaatindeyim.

Bilgilerinize.

Saygılarımla,

Cafer Tanrıverdi

* * *

14.02.2001

Azîzim Cafer TANRIVERDİ Beğ,

Otağımız adresini kendi sayfanızda yayınlamanızdan ötürü size teşekkür ederiz.

Bildiğimiz kadarıyla sitelere konan konuk defterlerini denetlemek pek mümkün olamamakta, bu yüzden de zaman zaman nâhoş yazılar, gereksiz sayfa adresleri v.b. bâzı istenmeyen nesneler, site sorumlularının müdahalesine kadar, defterde kayıtlı kalmaktadır.

Devamını oku…Konuk defteri açmanızın yararlı olacağı kanaatindeyim

Türkçe karşılığı olmasına rağmen bolca Arapça sözcük kullanıyorsunuz?

25.01.2001

Tonyukuk Bey,
Yurtdışında yaşadığımdan Türkçe harfleri yazabilmek için ekteki Word dosyasına yazdım.
Saygılarımla,
Demir

—–

Sevgili Tonyukuk kardeşim,

Adım Mehmet Demir Sayalı, yurt dışında yaşıyorum. Temmuz ayında doğacak çocuğuma ad ararken hazırladığınız sayfaya rastladım. Tamamını da bir çırpıda okuyuverdim. Sorum şu: Türk, Türk’lük gibi konularda bol bol ve de güzel konuşuyorsunuz da niçin yazılarınızda Türkçe karşılığı olmasına rağmen bolca Arapça sözcük kullanıyorsunuz? Ayrıca niye artık Türkçe’de olmayan ^ işaretini her tarafta kullanmakta ısrar ediyorsunuz?

Ne demek istediğimi sayfanızdan aldığım aşağıdaki tümceyi örnek göstererek açıklayayım:

Devamını oku…Türkçe karşılığı olmasına rağmen bolca Arapça sözcük kullanıyorsunuz?

Türk Takvimi Hakkında Bilgi

20.01.2001

Atavatan’dan bir rica…

Sayın yetkili bir sitede sizi kaynak göstererek Türk takvimi hakkında bilgi okudum. Sizin sitenizde ise o bilgileri bulamadım. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Selamlarımla…

Mustafa Aksoy

* * *

21.01.2001

Azîzim Mustafa Aksoy Beğ,

Türk yıllığı hakkında bilgi edindiğiniz kaynağı bildirmenizi ricâ edeceğiz. Bizim otağımızdan kaynak gösterilerek her türlü bilgi alınıp kullanılabilinir. Korkumuz, alınan bilgilerin yanlış değerlendirilmesidir.

Otağımızda yayınlanan Yılan Yılı yıllığının altına 12 Hayvanlı Türk Yıllığı Açıklamaları adıyla bir bağlantı kurulmuştur. Bu bağlantı ile Türk yıllığı hakkında kısa ve öz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku…Türk Takvimi Hakkında Bilgi

Otağımızın içeriğinin herkes tarafından beğenilmesi gibi bir kaygımız ve bir iddiâmız yoktur.

13.01.2001 Değerli yönetici, Sitenizi inceledim. Resimler güzel ama içerik az gibi. Türkçülük ve Türkoloji ile ilgili linklere kendi sitemi ekleminizi rica ediyor, başarılar diliyorum. Arş. Gör. Erhan AYDIN * * * 14.02.2001 Değerli Erhan AYDIN Beğ, Otağımızın içeriğinin herkes tarafından beğenilmesi gibi bir kaygımız ve bir iddiâmız yoktur. Otağımız elinden geldiği kadar Türklüğe hizmeti amaçlamaktadır. … Devamını oku… Otağımızın içeriğinin herkes tarafından beğenilmesi gibi bir kaygımız ve bir iddiâmız yoktur.

Orkun Vakfı’nın Ankara’da acaba bir çalışması var mı?

05.01.2001

Azizim,
Öncelikle yeni yılınızı kutlar, Tanrı’dan yüce milletimizin idealleri yolunda hayırlara vesile bir yıl olmasını dilerim. Bu yıl, aksakallıları gençleştiren, genç kurtları da aksakallılarına layık kılan bir yıl olur inşallah.

Orkun dergisinin geçen sayısında Orkun Vakfı ile ilgili bir haber okudum. Bu vakfın kurulması bizi fazlasıyla memnun etmiştir. Bu vakfın, maalesef günümüzde sayıları artan Yozkurtların aksine, ırkımıza yararlı çalışmaları olur inşallah.
Bildiğiniz gibi Ankara’da işletme okuyorum. Bileğimle yaptığım mücadeleyi Istanbul’da bıraktığım anlamında düşünülmemesini rica ederek kalemimle davaya hizmete çalıştığımın bilinmesini isterim. Daha önceki cevabınıza dayanarak son yazdığım iki mektuba cevap alamamamı bilmeden yaptığım bir saygısızlığa bağlamıyorum. Çok genç yaşta olduğumuzdan, bilmeden bir hata yapmışsak, hatamızı öğrenmeyi istemek de en tabii hakkımızdır.
Orkun Vakfı’nın Ankara’da acaba bir çalışması var mı? Varsa ben ve arkadaşlarım çalışmalarınıza yardımdan hiçbir şekilde çekinmeyeceğiz. Yoksa yaşımızın küçüklüğüne rağmen bu şerefli göreve talip olduğumuzu gururla belirtmek isterim.

Her 3 Mayıs’ta hareketimize bir şiir yazma iddiasını da hala taşıyorum. Böylesi yüce konularda 7+7=14 vezinle yazmaktan yine kurtulamıyorum. Size yolladığım diğer iki şiirde olduğu gibi. Henüz tamamlayamadığım şiirimi müsaadeniz olursa bu aşamada yollamak, görüşlerinizi almak istiyorum.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN.

AFŞIN

Devamını oku…Orkun Vakfı’nın Ankara’da acaba bir çalışması var mı?

Futharkt Alfabesi İskandinav yazıtları üzerine

Sayın Tonyukuk,

Futharkt

adresinde yayınladığınız, okur mektubuna cevabınızda, ismimin geçmesi nedeni ile size yazma ihtiyacı duydum.

Öncelikle yazınızın sonunda, meraklı kişileri, İskandinav yazıtlarını eski Türk yazı sistemini kullanarak okumaları için teşvik etmenizden dolayı kutlarım.

Sanırım makalemi biraz hızlı okuyup bazı düşüncelerimi yanlış anlamışsınız.

Yorumunuzda demişsiniz ki;

“Son zamanlarda dil ile ilgili iki görüş türemiştir. Bunlardan biri, bütün dillerin Türk dilinden doğduğu (Kâzım Mirşan), öbürü, Türkçe de dâhil, bütün dillerin tek bir dilden doğduğu (Turgay Kürüm) görüşleridir. Bu görüşlerin doğru olduğu inancını taşımıyoruz.”

Ben hiçbir yazımda “Bütün dillerin tek bir dilden doğduğu” nu söylemedim. Kaldı ki böyle bir tez bana ait değildir.Bu tez Tevrat’ın yazımından beri vardır. Yani en az 3000 yıllık bir tezdir.

Bu tezi, orijinal ve bana aitmiş gibi ileri sürdüğüm şeklinde bir anlam, yazınızdan çıkmaktadır. Bu yanlıştır.

Makalemde bu konu, üç  paragrafta geçer:

  1. sayfa

“Bizim iddiamız, adı geçen yazıtların ve Göktürk yazıtlarının aynı temelden kaynaklandığıdır. Tabii ki temel bir yazı formasyonu vardır. Gerek Göktürk diye anılan Türk kavimi, gerekse de Kuzey Avrupa Germen kavimleri bu temel alfabeden yararlanarak kendi yazı sistemlerini kurmuşlardır. “

  1. sayfa

Devamını oku…Futharkt Alfabesi İskandinav yazıtları üzerine

Futharkt

03.01.2001

Öncelikle başarılarınızın devamını temenni eder, saygılar sunarım. İnternet sitelerinde Türk Dili ve Tarihi hakkında araştırma yaparken rastlantı sonucu bir site buldum. (www.antalyaonline.net/futhark/FUTHARKT.HTM). Bu sitede Göktürk Alfabesiyle şekil ve yapı itibariyle benzeri bir yazıdan bahsediliyordu. Futharkt veya diğer adıyla Run Alfabesi.

Araştırmayı yapan Turgay KÜRÜM isimli bir arkadaş. Yoğun olduğunu tahmin ettiğim değerli vaktinizden zaman ayırarak, bu siteyi inceleyip konu hakkındaki değerli fikirlerinizi bildirmenizi isterim.       

Tanrı Türkü Korusun…

Ünsal Demircanlı

* * *

12.02.2001

Azîzim Ünsal Demircanlı Beğ,

Temennîlerinize teşekkür eder, biz de size saygılarımızı sunarız.

Devamını oku…Futharkt

Bilge Kağan taşının Çin’in hangi bölgesinde olduğuna dair bilgi edinmek istiyorum.

03.01.2001

İyi günler,
Bilge Kağan taşının Çin’in hangi bölgesinde olduğuna dair bilgi edinmek istiyorum. Ayrıca Türkçe ve Çince yüzlerinin resimlerini bulmaya çalışıyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Esenlikle kalın. 

Neval Ertürk

* * *

12.02.2001

Azîzim Neval Hanım,

Bilge Kağan Bengü Taşı Çin’de değil, bugünkü Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’un (eski adı Urga’dır) yaklaşık 230 km. Güneybatı’sında, Orkun Irmağı yakınlarındadır.

Devamını oku…Bilge Kağan taşının Çin’in hangi bölgesinde olduğuna dair bilgi edinmek istiyorum.

Türk Budunu için yapılan her uğraş beni sevindiriyor.

02.01.2001 (1. yazı)

Bu siteyi sanırım geç farkettim. Gördüğüm kadarıyla en son Mayıs-2000’de bir giriş olmuş. Umarım devam ediyorsunuzdur. Daha önce farketmediğim için çok üzgünüm. Yine de çok mutluyum. Açıkçası böyle bir site arıyordum.
Türk Budunu için yapılan her uğraş beni sevindiriyor. Sizden bir cevap alabilirsem sevinirim.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN

Mazhar ŞİRİNGÖZ

* * *

05.02.2001 (2.yazı)

Size daha önce de mesaj göndermiştim. Fakat yanıt alamadım. Sayfanızdaki konukların gönderdikleri kısmına bir mesajım olmuştu ama görüyorum ki, Mayıs-2000’de kalmış. Daha sonra hiç güncelleştirme olmadı mı? Eğer devam ediyorsa sizden yanıt almak istiyorum.

Mazhar ŞİRİNGÖZ

* * *

Devamını oku…Türk Budunu için yapılan her uğraş beni sevindiriyor.

MHP, milletimizin kendisine ödünç verdiği bâzı simge ve çarpıcı sözlerle seçimlerde başarı kazanmış ve iktidâr ortağı olmuştur.

25.05.2000

Aziz TONYUKUK BEĞ,
Sitenizi rastgele farkettim ve çok memnun oldum. Yüce Tanrı’ya bana bu fırsatı verdiği için şükrediyorum. Böyle bir siteyi biz TÜRK gençlerinin hizmetine sunduğunuz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Yirmi yaşındayım. Üniversite öğrencisiyim ve mezuniyetime günler kaldı diyebilirim. Sizleri TÜRK’lük için yaptığınız hizmetlerden dolayı kutluyorum. Ayrıca Göktürk abaçamızı sitenizde yayınladığınızı gördüm ve hemen indirdim. Sitenize yazılanları okudum. Bir çoğundan memnun oldum. Benimle aynı fikri paylaşan dostları görmek gerçekten büyük bir şeref ve mutluluk. Yalnız bazı kimselerin GÖK TANRI ile ve TANRI kelimesiyle ilgili yaptığı açıklamaları kınamak istiyorum. Sonuçta Tanrı’yı ve O’nun birliğini inkar etmiyoruz ve kalıpçı davranmıyoruz. O’nun biz TÜRK’leri her zaman sınadığını ve
 (kut)unu da üzerimizden eksik etmediğini biliyoruz.

MHP, milletimizin kendisine ödünç verdiği bâzı simge ve çarpıcı sözlerle seçimlerde başarı kazanmış ve iktidâr ortağı olmuştur. Milletimiz, Türklük’ten ödünç aldığı simgelerin ve çarpıcı sözlerin hakkını veremeyen ve arkasında duramayan bu kuruluştan emânetlerini geri almaya başlamıştır. Emânetlerin geri alınmasıyla da bu kuruluşun diğer siyâsî kuruluşlardan bir farkı kalmayacaktır” fikrinize tamamen katılıyorum. Dediğim gibi eğer bizlere de sizlerle birlikte hizmet etme şansı verilirse memnun olacağım. Son olarak Türk gençliği’ne; ATALARIMIZIN MİRASINA VE ATSIZ BEĞ’İN AZİZ HATIRASINA SAHİP ÇIKALIM.

Devamını oku…MHP, milletimizin kendisine ödünç verdiği bâzı simge ve çarpıcı sözlerle seçimlerde başarı kazanmış ve iktidâr ortağı olmuştur.