Orkun Vakfı’nın Ankara’da acaba bir çalışması var mı?

05.01.2001

Azizim,
Öncelikle yeni yılınızı kutlar, Tanrı’dan yüce milletimizin idealleri yolunda hayırlara vesile bir yıl olmasını dilerim. Bu yıl, aksakallıları gençleştiren, genç kurtları da aksakallılarına layık kılan bir yıl olur inşallah.

Orkun dergisinin geçen sayısında Orkun Vakfı ile ilgili bir haber okudum. Bu vakfın kurulması bizi fazlasıyla memnun etmiştir. Bu vakfın, maalesef günümüzde sayıları artan Yozkurtların aksine, ırkımıza yararlı çalışmaları olur inşallah.
Bildiğiniz gibi Ankara’da işletme okuyorum. Bileğimle yaptığım mücadeleyi Istanbul’da bıraktığım anlamında düşünülmemesini rica ederek kalemimle davaya hizmete çalıştığımın bilinmesini isterim. Daha önceki cevabınıza dayanarak son yazdığım iki mektuba cevap alamamamı bilmeden yaptığım bir saygısızlığa bağlamıyorum. Çok genç yaşta olduğumuzdan, bilmeden bir hata yapmışsak, hatamızı öğrenmeyi istemek de en tabii hakkımızdır.
Orkun Vakfı’nın Ankara’da acaba bir çalışması var mı? Varsa ben ve arkadaşlarım çalışmalarınıza yardımdan hiçbir şekilde çekinmeyeceğiz. Yoksa yaşımızın küçüklüğüne rağmen bu şerefli göreve talip olduğumuzu gururla belirtmek isterim.

Her 3 Mayıs’ta hareketimize bir şiir yazma iddiasını da hala taşıyorum. Böylesi yüce konularda 7+7=14 vezinle yazmaktan yine kurtulamıyorum. Size yolladığım diğer iki şiirde olduğu gibi. Henüz tamamlayamadığım şiirimi müsaadeniz olursa bu aşamada yollamak, görüşlerinizi almak istiyorum.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN.

AFŞIN

14.02.2001

Azîzim Afşın Beğ,

Yeni yıl temennîleriniz için teşekkür ederiz. Bizim de dileklerimiz gerek 2001 yılının ve gerekse Türk Yılan Yılı’nın Türklüğe hayırlı uğurlu olmasıdır.

Orkun Vakfı yeni kurulmuştur. Henüz Istanbul’daki teşkilâtlanma çalışmalarını sürdürmektedir. Tabiatiyle yakın bir gelecekte, yurdumuzun her yerinde olduğu gibi, Ankara’da da şûbesi olacaktır. Gelişmeler ve bu yolda atılacak adımlar Orkun Dergi’sinde duyurulacaktır.

Bize daha önce bahsettiğiniz “Her 3 Mayıs’ta bir şiir yazma” arzû ve iddiânızı sürdürmeniz mükemmel bir davranıştır. Bu yılın 3 Mayıs şiirini bitirdiğinizde bize göndermenizi ricâ ederiz.

Fahri Ersavaş Hoca’nın “Çanakkale Geçilmez Şiirler Antolojisi” çıkmıştır. Bununla ilgili bilgileri Otağ’ımızın “Duyurular” bağlantısında bulabilirsiniz. Anılan eserde sizin de 4 adet şiiriniz bulunmaktadır.

Bilgilerinize,

T.T.K.

Tonyukuk